Úvod > Novinky > Na Semenec za Kelty

Na Semenec za Kelty

1.5.2015

První máj se blíží a s ním i oslava jara, plodnosti a příchodu světlejší a teplejší části roku. V keltské mytologii je toto datum spojováno se svátkem Beltine, který bývá i dnes tradičně slaven 30. dubna a v němž najdeme také prastaré kořeny našeho "pálení čarodějnic"...

A protože pro Kelty je Beltine jedním z jejich nejvýznamnějších dnů, rozhodli se, že se tentokrát k oslavám sejdou na soutoku Lužnice a Vltavy v malebném městečku Týně nad Vltavou, aby se zde společně po zimě poveselili, zatančili si, předvedli si své nové výrobky a řemesla a oslavili počátek plodné etapy roku.

A Vy můžete být u toho! Přijďte se s Kelty pobavit, vlastnoručně si vyzkoušet některá jejich řemesla, vyrobit si své originální artefakty, zastřílet z luku, ochutnat keltskou kuchyni a vyzkoušet si s dětmi jejich oděv! Nebude také chybět ani májový tanec světla či poutavá a informacemi nabitá přednáška o keltských bojovnících. A bude-li počasí vlídné a příznivé, úchvatné výhledy ze Semence a následná návštěva soutoku dvou poklidných řek Vás svou jihočeskou krásou jistě pohltí!

Akci pořádá Přírodovědné muzeum Semenec  ve spolupráci s Archeologií na dosah (Národní muzeum).

Akce se bude konat za každého počasí 1. 5. 2015 od 10 do 17 hodin.
Mapu a souřadnice místa konání naleznete zde.
Vstupné 80 Kč (rodinné vstupné 290 Kč).