Úvod > Novinky

Štítky:

Skotačení se zvířátky

Datum konání: 4. 7. 2020

Srdečně Vás zveme na rodinnou vycházku do Přírodovědného muzea Semenec v Týně nad Vltavou.Společně s lektrorem si zaskotačíme s lesními zvířátky, něco se dozvíme o jejich způsobu života i o oblíbených pochoutkách. Kdoví, možná také sami něco ochutnáme...
skotačení se zvířátky.jpg

Víkend otevřených zahrad 2020

Datum konání: 6. 6. 2020 - 7. 6. 2020

O prvním červnovém víkendu se otevírají brány zahrad pro veřejnost v rámci celoevropské akce Víkend otevřených zahrad. Zpřístupňují se ty, které bývají jinak uzavřené a jindy je ani navštívit nemůžete, ty běžně otevírané mají atraktivní doprovodný program.
V Přírodovědném muzeu Semenec se tentokrát jedná o první akci sezóny po uzavřeném pandemickém jaru. Program je připravený hlavně pro rodiny s dětmi. Budou to skotačivé prohlídky, vždy v 11:00 a 13:00 hodin, kterými vám představíme nově vybudované části zahrady, v sobotu také divadelní pohádka Dobrodružství lesního skřítka Kuka v 15:00 hodin a v neděli ještě komentovaná prohlídka, určená spíše dospělým fanouškům zahrad a okrasných dřevin.
Těšíme se na všechny návštěvníky!

def 2020 plakat  Semenec kopie.jpg

Do třetice exkurze do Přírodovědného muzea Semenec

Datum konání: 13. 6. 2019

pozvánka EXKURZE 13_6.jpgVe spolupráci s organizací Ledax pořádáme 13. 6. od 10:00 exkurzi do Přírodovědného muzea Semenec v Týně nad Vltavou pro seniory. Na programu budou kromě komentované prohlídky všech expozic s odborným výkladem také pokusy s bylinami, prohlídka včelařského koutku i ochutnávka medu. Společně ochutnáme čaje z čerstvých bylin a vytvoříme si vlastní čajovou směs.

Exkurze je podpořena Jihočeským krajem v rámci Krajské sítě environmentálních center KRASEC.

Víkend otevřených zahrad 2019

Datum konání: 8. 6. 2019 - 9. 6. 2019

Během Víkendu otevřených zahrad 8. – 9. 6. nás čekají komentované prohlídky a 2019 plakat editovatelna sablona Semenec kopie.jpghudební program na sobotní večer: ve spolupráci s MCKV se na Semenci odehraje koncert skupiny Zrní. Nemusíte se bát vzít i děti, neboť pro ty bude nachystáno speciální večerní dobrodružství – muzeum z druhé strany.

Program:
sobota 8. 6.:
10:30 prohlídka s vílou Lesankou
15:00 prohlídka se skřítkem Čajánkem
19:30 tajemná prohlídka
20:30 koncert Zrní (vstupné samostatně - MCKV Týn nad Vltavou)

neděle 9.6.:
od 14:00 vrtáme amulety
15:00 komentovaná prohlídka

Víkend otevřených zahrad je událost, která vznikla ve Velké Británii (Open Garden & Squares Weekend), probíhá vždy během druhého červnového víkendu. Otevírá běžně nepřístupné zahrady a těm ostatním dává novou dimenzi poznání a netradičních zážitků. Projekt nabírá na ohlasu a tradici v celé Evropě a stává se jedním z hlavních článků šíření osvěty o klenotech zahradního umění. V České republice se do Víkendu otevřených zahrad zapojují jak běžně nepřístupné zahrady, tak i parky a veřejná prostranství, ve kterých se v průběhu dvou dní snažíme přiblížit veřejnosti jiným zajímavým způsobem zahrady.

Víkend otevřených zahrad v Přírodovědném muzeu Semenec podporuje Jaderná elektrárna Temelín a město Týn nad Vltavou v rámci projektu Vltavotýnský oranžový rok.

Příměstský tábor 2019

Datum konání: 8. 7. 2019

Průzkumy a výzkumy, na Semenci bez nudyprimestsky tabor 2019.jpg

8.-12. 7. 2019

Cena: 1450Kč

Pro děti od 6ti let.

Přijďte si užít pohodové léto na Semenec. Po celý týden budeme prozkoumávat bližší i širší okolí, provádět zajímavé výzkumy, hrát si a dovádět.

Kdo ví, třeba nás přijede navštívit i pojízdná laboratoř!

A víte, co je na našich táborech nejlepší?

Veškerý čas trávíme venku (no pravda, před deštěm se schováme) a tábor zakončíme táborovým ohněm s překvapením pro rodiče.

Příhláška zde

více info: