Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Novinky

Novinky


Štítky:

CESTY KE KOŘENŮM

Datum konání: 16. 3. 2016 - 30. 3. 2016

Pozvánka pro pedagogy mateřských a 1. stupně základních škol na praktické semináře

Kdy: ve středu 16. března 2016 od 9.00 do 14.00 hodin
Kde:
v Českých Budějovicích v budově Krajského úřadu v zasedací místnosti Odboru životního prostředí, zemědělství a lesnictví Jihočeského kraje (ul. B. Němcové 49/3, č. dveří 208)

nebo

Kdy: ve středu 30. 3. 2016 od 9:00 do 14:00 hodin
Kde: Přírodovědné muzeum Semenec, Týn nad Vltavou

kamenný mlýnekhra lesní domovjak na oheňpečeme plackyDovolujeme si Vás pozvat na pracovní zážitkové setkání nad výukovými pomůckami, interaktivními prvky a výukovými programy, které jsme pro Vás vytvořili díky projektu Ke kořenům, Cílem projektu je uvědomit si, že jsme spojeni s našimi kořeny v místě, kde žijeme, s našimi předky a krajinou domova. Tyto kořeny chráníme sami kvůli sobě: když zhynou kořeny, zhyne celý strom. Navazujeme na odkaz předků, jejich dovednosti a znalosti, proto jsme vytvořili soubor interaktivních prvků, které nám pomáhají toto dědictví předávat dál. Během semináře si interaktivní prvky vyzkoušíme, předvedeme tipy a triky pro ekologickou výchovu, ukážeme si souvislosti a mezioborové vztahy a zahrajeme si simulační hru na život v lese.

Počet účastníků na akci je omezen, proto doporučujeme přihlásit se včas. Uzávěrka příjmu přihlášek je v úterý  8. března 2016. Přiloženou návratku je možno odeslat elektronickou nebo klasickou poštou, upřednostňujeme elektronickou formu. Přihláška se stává závaznou po potvrzení organizátorem!!

Seminář Cesty ke kořenům se koná v rámci projektu Ke kořenům, podpořeného grantem Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

 logo FNNO

SEMENEC_ZÁVĚREČNÝ SEMINÁŘ PRO UČITELE - POZVÁNKA.jpg

final_ZÁVĚREČNÝ SEMINÁŘ PRO UČITELE - POZVÁNKA.jpg

 NA SKOK NA ROK DO LESA

Datum konání: 12. 3. 2016

Praktický seminář pro rodiny s dětmi. P1150550.JPG
Čekají na vás roztodivné soutěže a úkoly, které prověří vaše vědomosti a dovednosti potřebné pro život v lese. Rodiče a prarodiče nenechávejte doma, určitě leccos ví a jistě i poradí a pomohou.
Budete první, kdo si bude moci prohlédnout a vyzkoušet nové inteaktivní prvky, vytvořené díky projektu Ke kořenům pro Přírodovědné muzeum Semenec.
Společně se pokusíme odpovědět na otázku, co to jsou lidské kořeny a proč jsou důležité.

Seminář Na skok na rok do lesa se koná v rámci projektu Ke kořenům, podpořeného grantem Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

závěrečný seminář pro veřejnost.jpgPLÁN AKCÍ NA ROK 2016

Už víme, co nás letos čeká. plán akci 2016.pdf

LEDEN                  kurz šití panenek (v Městském muzeu Týn nad Vltavou)

BŘEZEN              

       12. 3. Na skok na rok do lesa (seminář projektu Ke kořenům)

  1. 3. Cesty ke kořenům (seminář pro učitele, Jihočeský kraj)
  2. 3. Cesty ke kořenům (seminář pro učitele, Semenec)

DUBEN                 zahájení sezóny, otevřeno o víkendech od 13 do 17 hodin

  1. 4. CO A JAK S KAMENEM (workshop štípané a broušené industrie, Semenec)

KVĚTEN             

       1. 5. NA SEMENEC ZA ŘEMESLY (řemeslný jarmark s hudbou, divadlem a dílničkami)

ČERVEN               11. – 12. 6. VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD (Semenec)

ČERVENEC          18. 7. – 23. 7. tvorba v přírodě (příměstský tábor a výtvarné soustředění, Semenec)

PROSINEC           17. 12. ZDOBENÍ VÁNOČNÍHO STROMU PRO ZVÍŘÁTKA (Semenec)Výukové programy projektu Ke kořenům 2015/2016

Připravili jsme pro vás nabídku výukových programů vzniklých v projektu Ke kořenům. Výukové programy jsou upraveny pro MŠ, ZŠ i veřejnost (více na stránce Ke kořenům). Využijte naši nabídku a přijďte se na Semenec dozvědět něco nového!

NABÍDKA VÝUKOVÝCH PROGRAMŮ KE KOŘENŮM - VEŘEJNOST.jpgPolní laboratoř

Datum konání: 26. 9. 2015Stezka pravěkého člověka - PRO VELKÝ ÚSPĚCH PODRUHÉ

Datum konání: 6. 7. 2015Stezka pravěkého člověka

Datum konání: 13. 6. 2015Zdobení vánočního stromečku pro zvířátka

Datum konání: 19. 12. 2015

Tradiční podzimní vycházka s doprovodným programem v Přírodovědném muzeu Semenec, koná se ve spolupráci Semenec, o.p.s., Městského domu dětí a mládeže Týn nad Vltavou a MŠ Hlinecká, Dewetterova. Začínáme ve 14:00 srazem u MěDDM. Na Semenci jsou pro vás pak připraveny dílničky, soutěž o nejkrásnější vánoční perníček, loutkové divadlo nebo zpívání koled.

Podrobný program ZDE
Přednáška o historii veřejné zeleně v Týně

Datum konání: 4. 11. 2015

Srdečně zveme na besedu! 4. 11. 2015 v 18:00 v Městském muzeu v Týně nad Vltavou pořádáme přednášku na téma historie, současnosti a budoucnosti veřejné zeleně. Přednáší Ing. Jaroslav Šíma, správce veřejné zeleně v Týně nad Vltavou.Veselé plstění

Datum konání: 3. 10. 2015

Chcete si užít legraci a ještě si něco pěkného vyrobit? Připojte se k nám 3. října od 14:00 na Semenci. Budeme vytvářet náramky, náhrdelníky, dredy či veselé gumičky. Technika mokrého plstění je vhodná i pro docela malé děti.

Vstupné včetně materiálu: 80,-; rodinné: 200,-

plakátek