Hledání

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Programy

Programymuzeumsemenec0074.jpg

Připravili jsme pro vás širokou nabídku zábavně výukových programů, které probíhají přímo v expozicích muzea a hlavně pod širým nebem. Během našich programů zažijete vy i děti mnoho nevšedních zážitků. Zkusíte rýžovat, vrtat neolitickou vrtačkou, mlít slovanským mlýnkem či se můžete vypravit na lov pravěkého zvířete. Stačí si jen vybrat správný program a hurá na Semenec.  

Přírodovědné muzeum Semenec to je zkrátka spousta zábavy a poznání pod širým nebem.

Programy pro veřejnostmuzeumsemenec0036.JPG

Kdo by si vydržel celé odpoledne číst informační tabule a prohlížet rostliny? Asi jen opravdový nadšenec. Pro všechny ostatní jsme připravili nejrůznější aktivity, kterými si můžete pobyt v muzeu zpestřit. 

Nuda? To slovo neznáme!

V přírodovědných sbírkách na vás čeká velké množství zábavných prvků. Rozhodně nezapomeňte vyzkoušet naši stezku naboso či palouček na sudoválení. Až budete unaveni, můžete si v našem paleonalezišti prověřit svůj um a pokusit se najít pravěké kosti. Pokud budete úspěšní, v recepci svůj úlovek směníte za něco krásného či dobrého.

muzeumsemenec0057.JPGA protože náš areál je takřka kouzelný, máme v něm i své skřítky – skřítka Čajánka, ten hlídá bylinkovou zahrádku a skřítka Semínka, ten dbá o celý areál. A dokonce má i svůj poklad! Zkuste ho najít!

Máme také zdatného hlídače, Pterodaktyla Pepu, kterého nezapomeňte pozdravit při vstupu do expozice zkamenělin, kde statečně hlídá. Móc si na to potrpí… Pokud se u toho všeho příliš zahřejete, můžete se ochladit při výrobě vlastního odlitku zkameněliny, nebo při stavbě svého vlastního vodního díla u vodního biotopu.

Zábava, ale i poznání

V našem arboretu můžete detailně pozorovat rozmanitost a pestrost přírody například ve sbírce borovic či růží. Pokud vás zajímá geologie, můžete si zkusit provést geologický průzkum rýžováním. Máme k dispozici materiál obsahující granáty, které si můžete odnést jako trofej.

muzeumsemenec0096.JPGPro začínající stopaře máme v lese umístěný pultík se stopami zvěře, kde si budete moci své znalosti ověřit či obohatit a o kousek vedle můžete pozorovat reálná hnízda s vajíčky různých opeřenců.

Jste skupina alespoň 15 výletníků a chcete si domluvit prohlídku s průvodcem? Využijte náš objednávkový formulář a rezervujte si termín na komentovanou prohlídku na jakýkoli den v roce.

Relax a odpočinek

Zatímco vaši svěřenci budou prozkoumávat muzeum, můžete si za zpěvu ptáků vypít kávu s výhledem na překrásnou přírodu nad soutokem Vltavy a Lužnice, nebo se jen tak natáhnout do voňavé trávy, pozorovat mraky a užít si toho kouzelného klidu vůkol.muzeumsemenec0174.JPG

Pro odbornou veřejnost

Pro učitele, úředníky samospráv i státní správy, lektory ekocenter i  pro milovníky přírody připravujeme semináře na vybraná témata přírodních věd nebo problematiky životního prostředí.

více o programech pro veřejnost

 

Programy pro školy a skupinové výpravy

Výukové programy pro MŠ, ZŠ i SŠ provádíme v přírodovědných sbírkách v našem muzeu. Program zohledňuje tip_na_výlet_ 2018.jpgkonkrétní věkovou skupinu žáků a jeho obsah je tomu přizpůsoben. Cílem našich programů je přímý kontakt dětí s přírodou. Používáme badatelský přístup a smyslovou výchovu, rozvíjíme praktické dovednosti a učíme se v přírodě si nejen hrát, ale i pracovat a pohybovat se.

Programy se odehrávají převážně venku, přímo v expozicích muzea, které nám slouží jako živé výukové pomůcky. Děti by měly mít oblečení, které si mohou ušpinit a obuv, která jim neprovlhne. Za deště je vhodná pláštěnka, za slunečného počasí klobouček. Po dohodě je možné zajistit opékání na ohni.
V areálu muzea je recepce s prodejem suvenýrů a drobných pamlsků. Parkování autobusů je možné na parkovišti přímo u vstupu do muzea.

Náš tip na sezónu 2018: vyzkoušejte zážitkový program o pravěké přírodě!

 

fotogalerie z programů pro školy           objednávkový formulář  

více o programech pro ZŠ          více o programech pro MŠ 

 

Prohlédněte si, jak to u nás vypadá uprostřed léta:

 

 

Pro objednání programu vyplňte objednávkový formulář nebo nám zavolejte: 604 626 894

Ohlasy učitelů:

 

Děti byly nadšené a jistě si z programu budou hodně pamatovat.

(ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana, 5.A) 

 

programymuzeumsemenec0065.jpg

 

Příjemné vstřícné prostředí.

(ZŠ Hlinecká, 4.A)

 

 

Návštěva splnila svůj účel, aktivity dokázaly propojit teoretické poznatky ze školy s praktickými činnostmi. Děti pracovaly se zaujetím, výklad byl názorný a zajímavý.

(ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana, 7.A)

 

 

Velmi příjemné a podnětné místo. Profesionální přístup lektorek. Výborně přichystaný program.

(Pomněnka, o.s., ČB)