Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Programy > Pro veřejnost > Události od 27. 6. 2024

Pro veřejnost

 

Nuda? To slovo neznáme!

V přírodovědných sbírkách na vás čeká velké množství zábavných prvků. Rozhodně nezapomeňte vyzkoušet

naši stezku naboso či palouček na sudoválení. Až budete unaveni, můžete si v našem paleonalezišti prověřit svůj um a pokusit se najít pravěké kosti. Pokud budete úspěšní, v recepci svůj úlovek směníte za něco krásného či dobrého.

A protože náš areál je takřka kouzelný, máme v něm i své skřítky – skřítka Čajánka, ten hlídá bylinkovou zahrádku a skřítka Semínka, ten dbá o celý areál. A dokonce má i svůj poklad! Zkuste ho najít!

muzeumsemenec0074.jpg

Máme také zdatného hlídače, Pterodaktyla Pepu, kterého nezapomeňte pozdravit při vstupu do expozice zkamenělin, kde statečně hlídá. Móc si na to potrpí… Pokud se u toho všeho příliš zahřejete, můžete se ochladit při výrobě vlastního odlitku zkameněliny, nebo při stavbě svého vlastního vodního díla u vodního biotopu.

Zábava, ale i poznání

V našem arboretu můžete detailně pozorovat rozmanitost a pestrost přírody například ve sbírce borovic či růží. Pokud vás zajímá geologie, můžete si zkusit provést geologický průzkum rýžováním. Máme k dispozici materiál obsahující granáty, které si můžete odnést jako trofej.

 

muzeumsemenec0057.JPG

Pro začínající stopaře máme v lese umístěný pultík se stopami zvěře, kde si budete moci své znalosti ověřit či obohatit a o kousek vedle můžete pozorovat reálná hnízda s vajíčky různých opeřenců.

 

Relax a odpočinek

Zatímco vaši svěřenci budou prozkoumávat muzeum, můžete si za zpěvu ptáků vypít kávu s výhledem na překrásnou přírodu nad soutokem Vltavy a Lužnice, nebo se jen tak natáhnout do voňavé trávy, pozorovat mraky a užít si toho kouzelného klidu vůkol.

muzeumsemenec0096.JPG

 

Pro odbornou veřejnost

Pro učitele, úředníky samospráv i státní správy, lektory ekocenter i  pro milovníky přírody připravujeme semináře na vybraná témata přírodních věd nebo problematiky životního prostředí.

muzeumsemenec0174.JPG

                                                                                                            

Jste skupina alespoň 15 výletníků a chcete si domluvit prohlídku s průvodcem?
Využijte náš objednávkový formulář a rezervujte si termín na komentovanou prohlídku na jakýkoli den v roce.

 

 

Pro objednání programu vyplňte objednávkový formulář nebo nám zavolejte: 604 626 894

 

  Plán akcí Semenec 2024 def.jpg Koncert pro stromy Semenec 2024.jpg zahrady_web.jpg
   A semeniště 2024.jpg  

expedice 2024 var.jpg

 šutřík nabídka do škol.jpg

Seznam událostí od 27. 6. 2024 do 10. 7. 2024

Pro zadané časové období nebyly nalezeny žádné události.