Úvod > Novinky > Jarní semináře pro pedagogy

Jarní semináře pro pedagogy

nabídka seminářů Semenec jaro 2024.jpgPřírodovědné muzeum Semenec Vás srdečně zve na jarní terénní semináře. Společně s našimi lektory se můžete vydat za horninami do ulic Českých Budějovic, do překrásné přírodní rezervace Libochovka, nebo k nám do muzea za tajemstvím rostlinného lýka a výrobků z něj.

26. 3. Budějovice kamenné s Petrem Rajlichem
Opakování loňského úspěšného semináře - geologické procházky městem s určováním hornin a minerálů v terénu města, na dlažbě i budovách. Spojíme s návštěvou bývalé pískovny Hrdějovice s výkladem ke geologickému rámci města a s možností sběru vzorků (železivce).
Účastnický poplatek: 500 Kč, není zajištěno občerstvení.

25. 4. Jarní Libochovka s Pavlem Špinarem
Unikátní exkurze do přírodní rezervace Libochovka, kde budeme mít možnost pozorovat jarní kvetoucí aspekt v nivě potoka Libochovky i lipové bučině masivu Hradce s relikty hradiště ze starší doby bronzové. Předmětem ochrany v Libochovce je les, měnící se v prales, a hlavně houby, kterých zde bylo nalezeno více než 700 druhů. Celodenní výprava do lesního terénu.
Účastnický poplatek: 500 Kč, není zajištěno občerstvení.

7. 6. Jak na lýko s Evou Pecháčkovou
Rostliny nám poskytují potravu, léčí nás, poskytují přístřeší a dokonce i materiál na výrobu předmětů denní potřeby. O rostlinném lýku a použití rostlin při výrobě provázků, nádob, ozdob, košíků nás poučí Eva Pecháčková, zkušená lektorka a znalkyně starodávných postupů zpracování rostlinných vláken. Každý účastník si odveze nejen zážitky a poznatky, ale hlavně vlastnoruční výrobky (provázky, náramky, misky a pletence). Koná se v Přírodovědném muzeu Semenec.
Účastnický poplatek: 650 Kč bude vybírán v hotovosti na místě. Zahrnuje občerstvení a oběd.

Počet účastníků na akce je omezen, proto doporučujeme přihlásit se včas.
Registrace - příjem přihlášek: vyplněním formuláře
další informace: Mgr. Barbora Šímová, semenec.ops@gmail.com, tel: 604 626 894