Hledání

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Novinky

Novinky


Exkurze z Tábora na Semenec

Datum konání: 21. 9. 2019

pozvánka EXKURZE Tábor.jpgV sobotu 21. září podniknou rodiny s dětmi z Tábora výpravu do Přírodovědného muzea Semenec, kde na ně bude čekat pestrý program, který začne nejprve seznámením s muzeem a jeho sbírkami, bude pokračovat výpravou do podzemí, ochutnávkou medu a vyvrcholí tisknutím vlastní pohlednice s přírodními motivy. Dále už bude následovat volná hra za využití interaktivních prvků muzea. Snad bude i počasí nakloněno našim smělým plánům :-)

Na akci se mohou přihlašovat obyvatelé města Tábor, pro které je výlet zcela zdarma, díky podpoře města Tábor!

Akce se koná ve spolupráci s Porcetou (PorCeTa, o.p.s. Centrum odborného poradenství pro dospělé a děti. Podpora pro rodiny a náhradní rodiny. http://www.porceta.cz/) za podpory města Tábor v rámci sítě Krasec.Workshop stavba hliněných pecí

Datum konání: 1. 7. 2019 - 5. 7. 2019

nabídka workshop pece .jpgpod vedením zkušeného experienciálního archeologa Filipa Šrámka si osvojíme technologie budování hliněných staveb na základě poznatků z archeologických výzkumů.
Postavíme společně funkční repliky hliněných pecí na pečení chleba a tavení bronzu.

Zájemci se registrují na e-mailu: semenec.ops@gmail.com do 15. 6. 2019, počet účastníků omezen.
Poplatek: 4000 Kč zahrnuje účast na workshopu pod vedením lektora, stravu na celý týden, možnost ubytování na Semenci ve vlastním stanu.
Podrobnosti v přiloženém programu.Do třetice exkurze do Přírodovědného muzea Semenec

Datum konání: 13. 6. 2019

pozvánka EXKURZE 13_6.jpgVe spolupráci s organizací Ledax pořádáme 13. 6. od 10:00 exkurzi do Přírodovědného muzea Semenec v Týně nad Vltavou pro seniory. Na programu budou kromě komentované prohlídky všech expozic s odborným výkladem také pokusy s bylinami, prohlídka včelařského koutku i ochutnávka medu. Společně ochutnáme čaje z čerstvých bylin a vytvoříme si vlastní čajovou směs.

 

Exkurze je podpořena Jihočeským krajem v rámci Krajské sítě environmentálních center KRASEC.Víkend otevřených zahrad 2019

Datum konání: 8. 6. 2019 - 9. 6. 2019

Během Víkendu otevřených zahrad 8. – 9. 6. nás čekají komentované prohlídky a 2019 plakat editovatelna sablona Semenec kopie.jpghudební program na sobotní večer: ve spolupráci s MCKV se na Semenci odehraje koncert skupiny Zrní. Nemusíte se bát vzít i děti, neboť pro ty bude nachystáno speciální večerní dobrodružství – muzeum z druhé strany.

Program:
sobota 8. 6.:
10:30 prohlídka s vílou Lesankou
15:00 prohlídka se skřítkem Čajánkem
19:30 tajemná prohlídka
20:30 koncert Zrní (vstupné samostatně - MCKV Týn nad Vltavou)

neděle 9.6.:
od 14:00 vrtáme amulety
15:00 komentovaná prohlídka

Víkend otevřených zahrad je událost, která vznikla ve Velké Británii (Open Garden & Squares Weekend), probíhá vždy během druhého červnového víkendu. Otevírá běžně nepřístupné zahrady a těm ostatním dává novou dimenzi poznání a netradičních zážitků. Projekt nabírá na ohlasu a tradici v celé Evropě a stává se jedním z hlavních článků šíření osvěty o klenotech zahradního umění. V České republice se do Víkendu otevřených zahrad zapojují jak běžně nepřístupné zahrady, tak i parky a veřejná prostranství, ve kterých se v průběhu dvou dní snažíme přiblížit veřejnosti jiným zajímavým způsobem zahrady.

Víkend otevřených zahrad v Přírodovědném muzeu Semenec podporuje Jaderná elektrárna Temelín a město Týn nad Vltavou v rámci projektu Vltavotýnský oranžový rok.Exkurze do Přírodovědného muzea Semenec

Datum konání: 25. 5. 2019

Ve spolupráci s Protivínským vlastivědným klubem pořádá Semenec, o.p.s. 25. 5. od 14:00 exkurzi do Přírodovědného muzea Semenec v Týně nad Vltavou. Na programu budou kromě komentované prohlídky všech expozic s odborným výkladem také pokusy s bylinami, prohlídka včelařského koutku i ochutnávka medu. Společně ochutnáme čaje z čerstvých bylin a vytvoříme si vlastní čajovou směs.

Návštěvníky prosíme, aby se registrovali na e-mailu: semenec.ops@gmail.com

Exkurze je podpořena Jihočeským krajem v rámci Krajské sítě environmentálních center KRASEC.

pozvánka EXKURZE.jpgVycházka pro aktivní seniory do Přírodovědného muzea

Datum konání: 9. 5. 2019

Na 9. 5. je na Semenci naplánovaná vycházka speciálně připravená pro seniory, které láká příroda a její poznávání. Připravené sjou pokusy s bylinami, prohlídka včelařského koutku i ochutnávka medu. Nebude chybět ani vlastní tvorba, tentokrát čajové směsi.

Těšíme se na všechny návštěvníky!

Vycházka je podpořena Jihočeským krajem v rámci Krajské sítě environmentálních center KRASEC.

pozvánka VYCHAZKA.jpgNa Semenec za řemesly 2019

Datum konání: 1. 5. 2019

semenec_2019_web.jpg

Tak už je to zase tady, vážení! Blíží se letošní hudebně divadelní jarmark v našem muzeu, prvomájová veselice se vším všudy. Kromě pestré jarmareční směsi vonící pečeným masem, kukuřicí, plackami, čerstvým dřevem a kůží, medem a konopným mazáním, nás letos čeká také vědecká vsuvka v podobě mobilní laboratoře Biologického centra AVČR v.v.i. v Českých Budějovicích, ve které nás s tajemstvími přírody budou seznamovat vědci z  Entomologického ústavu a mobilní planetárium s pestrou nabídkou pořadů pro malé i velké.

Na pódiu se představí tanečnice z Městského domu dětí a mládeže v Týně nad Vltavou, bubenická skupina Hakuna Matata z Jindřichova Hradce, zpěvák Jan Venas z Plzně a hudební produkci završí vystoupení skupiny Mirka Kemela z Prahy.

Mirka Kemela znáte jako kreslíře vtipů, je však také autorským písničkářem a doprovází se na akordeon. Většinou vystupuje za doprovodu kapely. Jejich muzika balancuje na pomezí více žánrů od balad přes šanson a blues až po chytlavé hospodské písničky. Vždy jde především o osobní zpověď autora.

Hudební vystoupení prostřídáme s žonglérskými vstupy Vojty Vrtka, který nám také zahraje kejklířské divadlo Kouzelná kulička společně s Janem Brůčkem. Kdo by chtěl nahlédnout pod pokličku tvůrčího hrnce kejklířů, může se zúčastnit jejich žonglérské dílny. Žonglování je totiž nejen zábavná, ale i zdraví a mysli prospěšná činnost.

Letošní program je opravdu nabitý, proto si vyhraďte na jarmark celý den, ať nemusíte utíkat pryč frustrováni, že jste si nestačili vyrobit čokoládovou figurku, poučit se o životě motýlů, zahrát si na chrobáka, nebo si vyzkoušet všechny hračky v Hračkolně.

 Vernisáž nové expozice Tajemství podzemního světa

Datum konání: 5. 4. 2019

Letos začínáme důležitou událostí - zpřístupněním nové expozice "Tajemství podzemního světa".  Ale informační tabule a panely zde nečekejte! Tajemství podzemního světa je opravdu tajemstvím, pokusem představit si, jak vypadá svět pod našima nohama. Tak jako Alenka ze známé knížky, dostaneme se i my skrze noru pod kořeny stromu do neznámého světa, a to až do samotného zemského jádra…

Ale tiše! Snad rozumíte – aby někoho nenapadlo dostat se do středu země před námi!

 

POZVÁNKA VERNISÁŽ PODZEMÍ def.jpg

 Příměstský tábor 2019

Datum konání: 8. 7. 2019

 

Průzkumy a výzkumy, na Semenci bez nudyprimestsky tabor 2019.jpg

 8.-12. 7. 2019

Cena: 1450Kč                     

Pro děti od 6ti let.

Přijďte si užít pohodové léto na Semenec. Po celý týden budeme prozkoumávat bližší i širší okolí, provádět zajímavé výzkumy, hrát si a dovádět.

Kdo ví, třeba nás přijede navštívit i pojízdná laboratoř!

A víte, co je na našich táborech nejlepší?

Veškerý čas trávíme venku (no pravda, před deštěm se schováme) a tábor zakončíme táborovým ohněm s překvapením pro rodiče.

Příhláška zde

více info:

zizkova@muzeumsemenec.cz

 Zdobení Vánočního stromečku pro zvířátka

Datum konání: 15. 12. 2018

zdobení 2018.jpgPoslední akcí Semence v letošním roce je již tradičně Zdobení vánočního stromečku pro zvířátka, které pořádáme společně s Městským domem dětí a mládeže v sobotu 15. 12. od 14:00 hodin. Vycházka do přírody je i letos spojená s adventním zamyšlením nad vánočním přáním. Co je pro nás vánoční přání – je to jen touha po věcech, nebo po stavu mysli, či po blahobytu? Někteří si přejí hlavně zdraví pro sebe a své blízké, jiní zase touží po spokojeném klidném životě bez překážek. Pokusme se přát si tentokrát něco pro druhé, třeba pro naše město. Co bychom chtěli změnit, o čem sníme a nikdy jsme si netroufli to říci nahlas. Vaše přání ponese lodička po vodě, oheň svíčky je vyzdvihne do vzduchu a vítr je roznese daleko široko…

Časový plán:

14:00 sraz účastníků u Městského domu dětí a mládeže
14:00 - 15:30 společná cesta na soutok s výrobou lodiček
15:45 na soutoku Divadlo potulného čajovníka: Čaj pro princeznu Vřeštilku
16:30 pouštění lodiček, punč, oheň

Akce je součástí projektu Vltavotýnský oranžový rok a podporuje ji Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ a Město Týn nad Vltavou