Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Pravěký den 2023

Pravěký den 2023Datum konání:
29.7.2023

plakát pravěký den 23.jpg

Přijměte srdečné pozvání na Pravěký den – sešlost řemeslníků ve starobylé osadě nad soutokem Lužnice a Vltavy, kteří si v osadě nad soutokem vyměňují své zboží, dovednosti, historky, písně a životní zkušenosti. Staňte se součástí a přijďte v pravěkém oděvu, nebo se zapište do výcviku lovce a sběrače a zjistěte, jaké jsou vaše šance na přežití v divočině.

  1. 7. od 10 do 19 hodin se Přírodovědné muzeum Semenec v Týně nad Vltavou změní na pravěkou osadu plnou nejrůznějších řemeslných dílen, ve kterých si budete moci vyzkoušet své dovednosti pro přežití v přírodě i v pravěkém společenství. Zkusit budete moci pravěkou převlékárnu, mletí obilí, pečení placek i kvašeného chleba, zpracování ovčí vlny, jeskynní malbu a jiné.

Čeká nás také pohádka a hudba uměleckého uskupení Altsteinzeitliche Knochenklangbilder, které neopakovatelným způsobem zajistí náladu doby před mnoha tisíci lety.

Odborným tématem je v letošním roce zlato – svou přednáškou na téma archeologických nálezů tohoto vzácného kovu přispěje Ondřej Chvojka.

Akce je podpořena Skupinou ČEZ a Městem Týn nad Vltavou v rámci projektu Vltavotýnský oranžový rok.

Pár snímků, jak Pravěký den probíhal v loňském roce:

Pravěká osada bude na Semenci opět 29. 7..jpg

Pravěká osada na Semenci bude opět 29. 7..jpg

Pravěký den na Semenci v roce 2022.jpg

Vyzkoušíte si své dovednosti v řemeslných dílnách.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů