Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Pravěký den 2024

Pravěký den 2024Datum konání:
27.7.2024

plakát pravěký den 24.jpgPravěký den chystáme letos na sobotu 27. července.
Pravěký den je sešlost řemeslníků ve starobylé osadě nad soutokem Lužnice a Vltavy, kteří si vyměňují své zboží, dovednosti, historky, písně a životní zkušenosti. Staňte se součástí a přijďte v pravěkém oděvu, nebo se zapište do výcviku lovce a sběrače a zjistěte, jaké jsou vaše šance na přežití v divočině. Pravěký den je pro každého, kdo si chce všechno vyzkoušet na vlastní kůži a vlastníma rukama. Sami si umelete mouku a upečete něco na zub, sami si rozděláte oheň, sami si vyzkoušíte, jak dlouhá cesta vede od kousku vlny k upletenému oděvu a mnoho dalšího. Nebudou chybět ani pravěké rituály s obřadní malbou na tělo. Pro ty, kteří od pračlověků z Altsteinzeitliche Knochenklangbilder neukořistí kus kančí kýty pečené na ohni, zajistíme klobásy, špekáčky a nakládaný hermelín. Trochu toho cideru ukořistíte v recepci a vypadá to na prima den venku!
Těšíme se na Vás od 10 do 19 hodin.

Akce je podpořena Skupinou ČEZ a Městem Týn nad Vltavou v rámci projektu Vltavotýnský oranžový rok a Jihočeským krajem v rámci projektu 30 let Semence - letní etapa.

 

2021_AK_Semenec_Tyn_nV_08_14.JPG

2023_AK_Krumbenowe_9_9_(1).jpgIMGP8526.JPG

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů