Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Programy > Pro veřejnost > Události od 31. 10. 2023

Pro veřejnost

 

Nuda? To slovo neznáme!

V přírodovědných sbírkách na vás čeká velké množství zábavných prvků. Rozhodně nezapomeňte vyzkoušet

naši stezku naboso či palouček na sudoválení. Až budete unaveni, můžete si v našem paleonalezišti prověřit svůj um a pokusit se najít pravěké kosti. Pokud budete úspěšní, v recepci svůj úlovek směníte za něco krásného či dobrého.

A protože náš areál je takřka kouzelný, máme v něm i své skřítky – skřítka Čajánka, ten hlídá bylinkovou zahrádku a skřítka Semínka, ten dbá o celý areál. A dokonce má i svůj poklad! Zkuste ho najít!

muzeumsemenec0074.jpg

Máme také zdatného hlídače, Pterodaktyla Pepu, kterého nezapomeňte pozdravit při vstupu do expozice zkamenělin, kde statečně hlídá. Móc si na to potrpí… Pokud se u toho všeho příliš zahřejete, můžete se ochladit při výrobě vlastního odlitku zkameněliny, nebo při stavbě svého vlastního vodního díla u vodního biotopu.

Zábava, ale i poznání

V našem arboretu můžete detailně pozorovat rozmanitost a pestrost přírody například ve sbírce borovic či růží. Pokud vás zajímá geologie, můžete si zkusit provést geologický průzkum rýžováním. Máme k dispozici materiál obsahující granáty, které si můžete odnést jako trofej.

 

muzeumsemenec0057.JPG

Pro začínající stopaře máme v lese umístěný pultík se stopami zvěře, kde si budete moci své znalosti ověřit či obohatit a o kousek vedle můžete pozorovat reálná hnízda s vajíčky různých opeřenců.

 

Relax a odpočinek

Zatímco vaši svěřenci budou prozkoumávat muzeum, můžete si za zpěvu ptáků vypít kávu s výhledem na překrásnou přírodu nad soutokem Vltavy a Lužnice, nebo se jen tak natáhnout do voňavé trávy, pozorovat mraky a užít si toho kouzelného klidu vůkol.

muzeumsemenec0096.JPG

 

Pro odbornou veřejnost

Pro učitele, úředníky samospráv i státní správy, lektory ekocenter i  pro milovníky přírody připravujeme semináře na vybraná témata přírodních věd nebo problematiky životního prostředí.

muzeumsemenec0174.JPG

                                                                                                            

Jste skupina alespoň 15 výletníků a chcete si domluvit prohlídku s průvodcem?
Využijte náš objednávkový formulář a rezervujte si termín na komentovanou prohlídku na jakýkoli den v roce.

 

 

Pro objednání programu vyplňte objednávkový formulář nebo nám zavolejte: 604 626 894

 

A4_web.jpg PLÁN AKCÍ 2023.jpg ornitologická vycházka 23.jpg šutřík nabídka do škol.jpg
       

příměstské tábory Semenec 2023.jpg

Seznam událostí od 31. 10. 2023 do 13. 11. 2023

Pro zadané časové období nebyly nalezeny žádné události.