Úvod > Novinky > Jihočeský kraj podpořil kulturní akce v Přírodovědném muzeu Semenec

Jihočeský kraj podpořil kulturní akce v Přírodovědném muzeu Semenec

V letošním roce bylo pořádání kulturních akcí v areálu Přírodovědného muzea Semenec podpořeno v rámci Dotačního programu Jihočeského kraje Podpora kultury. Částka 40 000 Kč, přidělená na realizaci projektu Kultura v přírodním prostoru, nám umožnila financovat celodenní rodinný festival hudby a poznání Koncert pro stromy 1.května 2023 a Žonglérské vystoupení Vojty Vrtka na závěrečné akci letošní sezóny, Moštování.

Kultura a pobyt v přírodním prostředí jsou dvě strany téže mince, pomáhají nám získat nadhled, povznesení nad běžné denní životní strasti, vykouzlí úsměv na tváři a ukážou, že lidská dovednost, um, talent a tvořivost jsou nevysychajícím pramenem, který se řine z duše každého člověka a touží být zachycen, projeven a oceněn. Setkání s důvtipným tvůrčím člověkem nás naplňuje inspirací, stejně jako třeba chvilka spočinutí pod krásným vzrostlým stromem.

Děkujeme Jihočeskému kraji, že nám přispěl na uskutečnění takových akcí pro veřejnost, kde je možné obojí. Těšíme se, že i v příštím roce, který je pro naši organizaci významným výročím, dokážeme podobné zážitky našim návštěvníkům zprostředkovat.

A4_web.jpg  moštování 2023.jpg  MIK_1239.jpg