Úvod > Novinky > Kulturní akce v Přírodovědném muzeu Semenec v Týně nad Vltavou

Kulturní akce v Přírodovědném muzeu Semenec v Týně nad Vltavou

V letošním roce byla naše organizace podpořena dotací Jihočeského kraje za účelem realizace projektu Kulturní akce v Přírodovědném muzeu Semenec v Týně nad Vltavou. V rámci tohoto projektu jsme uskutečnili dvě kulturní akce - Koncert pro stromy a Pravěký den.

Dotace byla použita na financování organizačního zajištění, propagace a honorářů účinkujících.

Koncert pro stromy se konal 1. května. Celý den zněla Přírodovědným muzeem Semenec hudba různých kapel pestrých žánrů, konal se řemeslný trh a pro děti byla zajištěná bohatá nabídka aktivit a činností. Akci navštívilo cca 400 návštěvníků.

Pravěký den se konal 6. srpna. Kostýmovaná akce byla motivovaná slavnou pravěkou historií oblasti kolem soutoku Lužnice s Vltavou. V těchto místech se nacházela v době bronzové kupecká a řemeslnická osada. Naše akce představovala sešlost pravěkých řemeslníků, kteří si navzájem předvádí a učí se svá řemesla. Návštěvníci mohli při absolvování dílen (vázání došků, pravěká hudba, mletí obilí a pečení placek, rozdělávání ohně, zpracování ovčí vlny, kamenické řemeslo, ražba mincí) získat výuční list řemeslníka. Akci doprovodilo hudební vystoupení a pohádka kostýmované skupiny Altsteinzeitliche Knochenklangbilder. Akci navštívilo cca 200 návštěvníků.

plakát pravěký den 2022.jpg plakát web.jpg bez názvu-73_1.jpg
bez názvu-261.jpg bez názvu-234.jpg bez názvu-303.jpg