Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Praktická geologie – v roce křemene vše o křemeni s Petrem Rajlichem

Praktická geologie – v roce křemene vše o křemeni s Petrem RajlichemDatum konání:
13.10.2022

obr4.JPGKrajský úřad Jihočeského kraje České Budějovice, odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví a Semenec, o.p.s. Týn nad Vltavou Vás zvou na akreditovaný seminář pro pedagogy 2. stupně ZŠ, nižších ročníků víceletých gymnázií, pedagogy SŠ, muzejní pedagogy, lektory středisek ekologické výchovy, pracovníky DDM a další zájemce "Praktická geologie – v roce křemene vše o křemeni s Petrem Rajlichem".

Rok 2022 byl Mezinárodní mineralogickou asociací (IMA) pod záštitou OSN/UNESCO vyhlášen rokem mineralogie. Minerálem roku byl vyhlášen křemen. Náš seminář je příspěvkem k této oslavě křemene a program semináře je postaven tak, aby učitel získal maximální možné dovednosti a opěrné body při výukové demonstraci křemene a křemenných hmot. Probereme pochody, které stojí za vznikem opálů, achátů, krystalů a jejich základních tvarů, srůstů a pochody, které ovlivňují výskyt křemene, jeho odrůd a křemitých hmot v přírodě. Vše předvedeme na přírodních ukázkách. Technické a jiné využití křemene. Význačná naleziště druhů křemene u nás a ve světě. Zdroje literatury a cílené budování školní sbírky. Doporučujeme, aby si účastnici přinesli vlastní vzorky křemitých hmot či křemenů ze školní sbírky či jiné a to zvláště ze svého okolí. Po celou dobu semináře budeme takto nacvičovat „poznávačku“, která je pilířem geologické gramotnosti.                       

PROGRAM SEMINÁŘE

8:30 – 9:00                        prezence, káva

9:00 – 12:00                      úvod o křemeni, teorie, krystaly, odrůdy, formy výskytu, použití, výklad k doneseným kamenům, kamenům sbírky na Semenci a sbírky P. Rajlicha, diskuze

Pauza na oběd (bude zajištěn teplý oběd na místě – menu z restaurace polévka + hlavní chod)

13:00 – 13:30                    diskuze, náměty, připomínky      

13:30 – 15:00                    terénní výjezd vlastními vozy na lokality v okolí Týna nad Vltavou

Seminář je akreditovaný MŠMT v systému DVPP (č. j. MSMT – 25659/2018-1-798)
účastníci obdrží osvědčení o absolvování

Seminář proběhne ve čtvrtek 13. října 2022 od 9.00 do 15.00 hodin v učebně a venkovním areálu Přírodovědného muzea Semenec a v okolí města Týn nad Vltavou.

REGISTRACE – PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK: Mgr. Barbora Šímová, Semenec, o.p.s., semenec.ops@gmail.com, tel: 604 626 894

Účastnický příspěvek: 400 Kč bude vybírán v hotovosti na místě (oběd a občerstvení).

Seminář se realizuje v rámci rozvoje systému EVVO v Jihočeském kraji v roce 2022a je financován Jihočeským krajem. 
Počet účastníků na akci je omezen, proto doporučujeme přihlásit se včas. Uzávěrka příjmu přihlášek: 7. 10. 2022, přihlášky přijímáme elektronicky. 

pozvánka seminář křemen 2022 ke stažení                             přihláška na seminář Křemen 2022


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů