Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Na Semenec za řemesly 2019

Na Semenec za řemesly 2019Datum konání:
1.5.2019

semenec_2019_web.jpg

Tak už je to zase tady, vážení! Blíží se letošní hudebně divadelní jarmark v našem muzeu, prvomájová veselice se vším všudy. Kromě pestré jarmareční směsi vonící pečeným masem, kukuřicí, plackami, čerstvým dřevem a kůží, medem a konopným mazáním, nás letos čeká také vědecká vsuvka v podobě mobilní laboratoře Biologického centra AVČR v.v.i. v Českých Budějovicích, ve které nás s tajemstvími přírody budou seznamovat vědci z  Entomologického ústavu a mobilní planetárium s pestrou nabídkou pořadů pro malé i velké.

Na pódiu se představí tanečnice z Městského domu dětí a mládeže v Týně nad Vltavou, bubenická skupina Hakuna Matata z Jindřichova Hradce, zpěvák Jan Venas z Plzně a hudební produkci završí vystoupení skupiny Mirka Kemela z Prahy.

Mirka Kemela znáte jako kreslíře vtipů, je však také autorským písničkářem a doprovází se na akordeon. Většinou vystupuje za doprovodu kapely. Jejich muzika balancuje na pomezí více žánrů od balad přes šanson a blues až po chytlavé hospodské písničky. Vždy jde především o osobní zpověď autora.

Hudební vystoupení prostřídáme s žonglérskými vstupy Vojty Vrtka, který nám také zahraje kejklířské divadlo Kouzelná kulička společně s Janem Brůčkem. Kdo by chtěl nahlédnout pod pokličku tvůrčího hrnce kejklířů, může se zúčastnit jejich žonglérské dílny. Žonglování je totiž nejen zábavná, ale i zdraví a mysli prospěšná činnost.

Letošní program je opravdu nabitý, proto si vyhraďte na jarmark celý den, ať nemusíte utíkat pryč frustrováni, že jste si nestačili vyrobit čokoládovou figurku, poučit se o životě motýlů, zahrát si na chrobáka, nebo si vyzkoušet všechny hračky v Hračkolně.

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů