Úvod > Novinky > Nové koutky pro děti ozvláštnily areál Přírodovědného muzea Semenec

Nové koutky pro děti ozvláštnily areál Přírodovědného muzea Semenec

V letošní sezóně ozvláštnily procházku Přírodovědným muzeem Semenec další aktivní koutky pro děti i jejich rodiče. Díky příspěvku Jihočeského kraje z dotačního programu Podpora muzeí a galerií jsme na jaře vybudovali několik zákoutí pro radost ze hry, poznávání a spolutvoření.

Nejprve novou dětskou kuchyňku v blízkosti recepce. V průběhu sezóny zde některé rodiny při návštěvě areálu trávily nejvíce času. Než se totiž připraví dort, uvaří káva, nebo chutná polévka z písku a květin a než se nanosí voda v konvi, to chvilku trvá! A tak jsem raději do blízkosti kuchyňky umístili nové posezení pro rodiče, kam jim děti mohly uvařené dobroty servírovat.

Další zajímavostí je panel na vodní pokusy, který se stal součástí vodní laboratoře před recepcí. Je to vlastně soubor korýtek s háčky, které je možné zavěsit na síť instalovanou v dřevěném rámu a vyzkoušet si, jak se chová voda po nalití do trychtýře. Stavba dráhy podněcuje k zamyšlení nad tím, jakými cestami se voda ubírá.

Posledním novým koutkem je polytechnická dílna pod přístřeškem u léčivých bylin. Upravili jsme zde povrch a umístili truhlářskou hoblici a desku s nářadím a skoro jsme ani nestačili doplňovat materiál na vyrábění - odřezky z měkkého dřeva a hlavně dřevěná kolečka, která jsou potřeba na výrobu autíček všeho druhu. Z dílničky se přes léto ozývalo ťukání kladívek a vzrušené hlasy diskutující nad řešením výrobků.

Děkujeme všem, kteří si k nám nové prvky přišli užít a Jihočeskému kraji za podporu.

dětská kuchyňka.jpg panel na vodní pokusy.jpg venkovní dílna.jpg