Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Opylaření

OpylařeníDatum konání:
19.9.2022

plakát opylaření.jpgPřijměte srdečné pozvání na přednášku Opylaření, zaměřenou na tématiku včel a přístupu k nim. Přednášet bude Václav Smolík, propagátor Opylaření - šetrné pomoci včelám. Včelu můžeme chápat jako výrobní prostředek, ona je však mnohem víc. Je to superorganismus, bez něhož by naše existence na této planetě byla jen těžko myslitelná. Včely jsou jedním
z nejprozkoumanějších druhů hmyzu, je o nich napsáno množství knih, článků, existují nádherné snímky včelího života, záznamy tanečků i různých druhů bzučení jako reakcí na podněty. Člověk se s nimi učí pracovat již po tisíciletí. Přesto nám některé aspekty fungování včelstva stále unikají. Čím více se je pokoušíme poznat a využít (zneužít?), tím více se přirozená povaha a schopnost včelstva přežít ve volné přírodě přesouvá za závoj neznáma. To vede ke stavu jaký dnes máme - včelstva hynou, jsou oslabená, trpí řadou chorob, které dokážou včelstva decimovat.

Přichází čas na otázku, zda upřednostníme produkci, kterou nám včely poskytují, nebo si začneme vážit jejich prosté existence a oceníme jejich ekosystémovou službu, buď zcela opomíjenou, nebo opět zneužívanou. Těmito tématy, ale také praktickými způsoby a návody, jak na to, se bude zaobírat Václav Smolík v přednášce Opylaření.

Přednáška se koná 19. září v 17:30 hodin v Komunitním centru Vltavotýnska v Týně nad Vltavou.

Těšíme se na společnou včelařskou - opylařskou - veřenou diskuzi.

 

Přednášku Václava Smolíka - opylaře, o přirozené péči o včely, pořádáme v rámci projektu Včelaření a opylaření - rozvoj povědomí o zdravém přístupu ke včelám, který podpořil Jihočeský kraj.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů