Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > VČELAŘSKÝ KOUTEK ANEB CO SE DĚJE V ÚLU

VČELAŘSKÝ KOUTEK ANEB CO SE DĚJE V ÚLUP1210130.JPGP1210122.JPGV říjnu proběhne v Přírodovědném muzeu Semenec první pilotní výukový program o životě včel. Díky projektu Včelařský koutek, který je podpořen Jihočeským krajem, jsme na Semenci vytvořili zázemí pro pozorování včel v úlu. Včelařský koutek tvoří nejen celoprosklený nástavkový úl, ale také síťové paravány pro bezpečí návštěvníků, malé posezení a především záhon nektarodárných a pylodárných rostlin. Ten byl založen technologií přímého výsevu, na první květy se můžeme my i včelky těšit na jaře.
Věděli jste, že trubci po spáření s matkou zahynou a že propolis včely vytváří z vosků získaných na povrchu pupenů rostlin? Tyto a další zajímavosti o včelách se budete moci dočíst na informační tabuli a zároveň si prohlédnete řadu fotografií, které vám přiblíží, co vidíte při pohledu do úlu.

Při výukovém programu si děti budou moci vyzkoušet včelařské klobouky, používání včelařského dýmáku, ochutnat pyl přímo z plástve a samozřejmě si budeme také hrát – na co jiného než na včely.

Projekt Včelařský koutek v Přírodovědném muzeu Semenec je podpořen v rámci Dotačního programu Jihočeského kraje Rozvoj venkova a krajiny, Opatření Rozvoje venkova a krajiny, Podopatření 3 Podpora environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty.

Včelařský koutek podpořily Lesy české republiky, s. p.

partneri-02.jpgpartneri.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů