Úvod > Novinky > Víkend otevřených zahrad 2019

8.6.2019
Datum ukončení:
9.6.2019

Během Víkendu otevřených zahrad 8. – 9. 6. nás čekají komentované prohlídky a 2019 plakat editovatelna sablona Semenec kopie.jpghudební program na sobotní večer: ve spolupráci s MCKV se na Semenci odehraje koncert skupiny Zrní. Nemusíte se bát vzít i děti, neboť pro ty bude nachystáno speciální večerní dobrodružství – muzeum z druhé strany.

Program:
sobota 8. 6.:
10:30 prohlídka s vílou Lesankou
15:00 prohlídka se skřítkem Čajánkem
19:30 tajemná prohlídka
20:30 koncert Zrní (vstupné samostatně - MCKV Týn nad Vltavou)

neděle 9.6.:
od 14:00 vrtáme amulety
15:00 komentovaná prohlídka

Víkend otevřených zahrad je událost, která vznikla ve Velké Británii (Open Garden & Squares Weekend), probíhá vždy během druhého červnového víkendu. Otevírá běžně nepřístupné zahrady a těm ostatním dává novou dimenzi poznání a netradičních zážitků. Projekt nabírá na ohlasu a tradici v celé Evropě a stává se jedním z hlavních článků šíření osvěty o klenotech zahradního umění. V České republice se do Víkendu otevřených zahrad zapojují jak běžně nepřístupné zahrady, tak i parky a veřejná prostranství, ve kterých se v průběhu dvou dní snažíme přiblížit veřejnosti jiným zajímavým způsobem zahrady.

Víkend otevřených zahrad v Přírodovědném muzeu Semenec podporuje Jaderná elektrárna Temelín a město Týn nad Vltavou v rámci projektu Vltavotýnský oranžový rok.