Úvod > Programy > Vzdělávací programy pro pedagogy > Jak bádat ve školní zahradě

Jak bádat ve školní zahradě

Školní zahrada je místem učení a poznávání světa. Výuka ve školní zahradě může být efektivnější než ve třídě. Stačí se dívat kolem sebe a využívat to, co máme ve školní zahradě k dispozici.

Na příkladech interaktivních prvků a aktivit z programů Přírodovědného muzea Semenec si ukážeme, jak i z malé zahrady můžeme získat maximum pro výuku.

Pro koho: Učitelé MŠ, Učitelé 1. a 2. stupně ZŠ, Učitelé gymnázií, Učitelé praktického vyučování a Učitelé – vedoucí školních zájmových kroužků a klubů

Maximální počet účastníků: 30

Kde: Terénní seminář s exkurzí se koná v Přírodovědném muzeu Semenec v Týně nad Vltavou

Za kolik: 1200Kč/osoba , nebo 21 500Kč za seminář

Program:

Dopolední blok - 4 hodiny (4x45 min.)

- seznámení s historií a vývojem Přírodovědného muzea Semenec

- prohlídka sbírek s postupným výkladem a aktivitami

- zpětná vazba a sdílení zkušeností z praxe

Odpolední blok – 4 hodiny (4x45 min.)

- seznámení s programy Přírodovědného muzea Semenec

- praktické ukázky práce s pomůckami a interaktivními prvky

- praktické ukázky aktivit z programů a náměty, jak je využít ve školní zahradě

- zpětná vazba a sdílení zkušeností z praxe

Pro účastníky je zajištěno drobné občerstvení a nápoje jako součást semináře. Je možné zajistit obědové menu.

Lektorky: Mgr. Barbora Šímová, Ing. Barbora Žižková