Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Projekty > Voda a sucho

1.jpgVoda a sucho - hledání rovnováhy

Tak se jmenuje projekt podpořený Ministerstvem životního prostředí z Programu na podporu projektů nestátních neziskových organizací působících v oblasti ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje pro rok 2017, který v letošním roce realizujeme v Přírodovědném muzeu Semenec.

Díky tomuto projektu vytvoříme tři venkovní pomůcky, které budou trvale umístěny v expozici Vodního biotopu a žáci si na nich budou moci sami prakticky vyzkoušet vlastnosti vody, vztahy vody a půdy, erozní principy apod.

Současně také rozšíříme nabídku výukových programů o dva nové programy zaměřené na problematiku vody a sucha v krajině v souvislosti s hospodařením a fyzikálními vlastnostmi vody a půdy. Tři programy o půdě a tři o vodě nabídneme zdarma jako pilotní programy především místním školám. Základem programů je přímý kontakt s přírodou a možnost badatelských a manuálních aktivit v prostoru Vodního biotopu Přírodovědného muzea Semenec.

Doufáme, že díky realizaci tohoto projetu přispějeme ke zvýšení povědomí o problematice vody a půdy, která se bezprostředně týká nás všech a v neposlední řadě k tomu, aby si obyvatelé našeho města od raného věku vytvářeli vztah k řece jako přírodní hodnotě a součásti krajiny jejich domova.

půdaMZP_CZ.png