Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Novinky

Novinky


Štítky:

Akce v roce 2021

PLÁN AKCÍ 2021.jpgJarní pozdrav

pusťte si první jarní videoNové prvky v semeneckém areálu

Díky dotačnímu programu Podpora cestovního ruchu Jihočeského kraje získal areál na Semenci v letošním roce další atrakce. V průběhu sezóny byl zprovozněn dětský koutek pro nejmenší návštěvníky v prostoru před recepcí.

P1020586.JPG

V sousedství písečné duny vyrostla trojúrovňová hrazda a součástí celého prostoru se stal veliký dubový kmen. Bude ponechán v přirozené podbě k osídlení hmyzu i jako místo her.

                     P1020591.JPG                              P1020504.JPG

 

Krásné gravírované popisky doplnily expozici Jedlá zahrada tak, aby každá bylina měla své ozančení.

P1020599.JPG                         P1020600.JPG                          P1020602.JPGKurz výroby štípaných holubiček

Datum konání: 13. 9. 2020

CO SE NAUČÍTE
vytvořit štípanou holubičku tradiční technikou našich předků
S ČÍM SE SEZNÁMÍTE
jak se brousí dláta a nože
CO JE POTŘEBA
vše potřebné (dřevo i nože) bude připraveno. Vy s sebou vezměte chuť do díla. Není potřeba žádná zkušenost, je dobré nemít strach z ostrého nože.

Budeme štípat smrkové špalíky do podoby ptáčků. Obvykle se jim říká holubička, ale fantazie mi nabídla už i čápa, volavku, kolibříka, páva, vážku či rybu. Jedná se o techniku našich předků, kteří dokázali ze dřeva naštípat nejen šindele, jimiž přikryli střechu domu, ale uměli si hrát i fantazírovat.

To vše pod vedením zkušeného řezbáře Vladimíra Sosny.

Cena: 350 Kč, počet míst je omezen, rezervace nutná!

rezervace na e-mailu: info@muzeumsemenec.cz

holubičkyplakát.jpgNedělní tvoření 2020

Datum konání: 5. 7. 2020

5. 7. začíná cyklus nedělních tvořivých dílen v Přírodovědném muzeu Semenec. Každou neděli až do konce října na vás v muzeu čeká připravený materiál a pomůcky, stačí jen popustit uzdu fantazii a dát se do práce.

Dílničky jsou letos zaměřené na tvorbu z korálků, dřívek, semínek a jiných přírodních materiálů apod. Každá dílna je zařazena vícekrát, proto se nebojte, že byste o některou přišli. Těšíme se na společné zážitky při nedělním tovření.

nedělní tvoření kalendář 20202.jpgSkotačení se zvířátky

Datum konání: 4. 7. 2020

Srdečně Vás zveme na rodinnou vycházku do Přírodovědného muzea Semenec v Týně nad Vltavou.Společně s lektrorem si zaskotačíme s lesními zvířátky, něco se dozvíme o jejich způsobu života i o oblíbených pochoutkách. Kdoví, možná také sami něco ochutnáme...
skotačení se zvířátky.jpgRozšířená otevírací doba

Datum konání: 17. 6. 2020

V průběhu června nás můžete navštívit také každou středu od 10 do 17 hodin.Víkend otevřených zahrad 2020

Datum konání: 6. 6. 2020 - 7. 6. 2020

O prvním červnovém víkendu se otevírají brány zahrad pro veřejnost v rámci celoevropské akce Víkend otevřených zahrad. Zpřístupňují se ty, které bývají jinak uzavřené a jindy je ani navštívit nemůžete, ty běžně otevírané mají atraktivní doprovodný program.
V Přírodovědném muzeu Semenec se tentokrát jedná o první akci sezóny po uzavřeném pandemickém jaru. Program je připravený hlavně pro rodiny s dětmi. Budou to skotačivé prohlídky, vždy v 11:00 a 13:00 hodin, kterými vám představíme nově vybudované části zahrady, v sobotu také divadelní pohádka Dobrodružství lesního skřítka Kuka v 15:00 hodin a v neděli ještě komentovaná prohlídka, určená spíše dospělým fanouškům zahrad a okrasných dřevin.
Těšíme se na všechny návštěvníky!

def 2020 plakat  Semenec kopie.jpgPříměstský tábor 2020

2příměstský tábor 2020.jpgPlán akcí na rok 2020

Zatímco za okny konečně poletuje sníh, chystáme pro Vás plán na letošní sezónu, abyste si v klidu u kamen mohli zaznamenat naše akce do kalendáře a nic vám neuniklo. Těšit se můžete na novou expozici léčivých a jedlých rostlin - Jedlá zahrada, herní prvky na přírodní překážkové dráze Skotačivá stezka se zvířátky a také na prodlouženou otevírací dobu během prázdnin: od 10 do 19 hodin, abyste si mohli v muzeu vychutnat pryskyřičnou vůni letních podvečerů.

plán akcí 2020.jpg