Hledání

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Novinky

Novinky


Víkend otevřených zahrad

Datum konání: 9. 6. 2018 - 10. 6. 2018

Další 2018 plakat semenec.jpgakcí, na kterou bychom vás rádi pozvali, je Víkend otevřených zahrad – svátek všech památek zahradního umění, arboret, výukových, přírodních i uměleckých zahrad a parků. Koná se každoročně druhý víkend v červnu, tentokrát tedy 9. – 10. 6. Návštěva Přírodovědného muzea Semenec bude tento víkend doplněna o komentované prohlídky. V sobotu od 14:00 to bude hravá prohlídka pro rodiny s dětmi, v neděli od 14:00 vzdělávací prohlídka pro milovníky přírody a zahradního umění. V neděli budete mít navíc jedinečnou příležitost nahlédnout do podzemí a provozního zázemí a dozvědět se PRAVDU O SEMENCI! Udělejte si proto v neděli 10. 6. čas a vyražte k nám!Nedělní tvoření

Datum konání: 8. 4. 2018

Nedělní tvoření tentokrát na téma dřevěné brázky a kytičky. Od 14:00 můžete přijít vyzkoušet, jak vám to jde s kladívkem a hřebíčky a vytvoříte si jednoduchou hračku nebo obrázek.Na Semenec za řemesly

Datum konání: 1. 5. 2018

semenec_A3_2018.jpgMáte-li chuť spojit pobyt v krásném přírodním prostředí s kulturou, můžete vyrazit 1. května do Týna nad Vltavou. V Přírodovědném muzeu Semenec na návštěvníky čeká pestrý program tance, hudby a divadla, dále řemeslný jarmark s řadou tvůrčích dílen, například kosmetický workshop, čokodílna, tetování hennou, pletení copánků či kamenická dílna. Pro děti budou připraveny tvořivé aktivity jako drátování, výroba vlastních dřevěných hraček a jako zlatý hřeb soutěž v čapím kroku o hlavní cenu. Nebude chybět ani tombola, kolotoč a střelnice!

Letošní hudební program je složen ze samých velkých osobností. Ve 13:00 vystoupí skupina Ventus Jana Venase, který je znám svou spoluprací s Ritchiem Blackmorem (Deep Purple, Rainbow, Blackmore´s Night).

Od 15:00 se můžeme těšit na sólový koncert Jardy Svobody, leadra kapely Traband, při kterém zazní na harmonium nejen písně z jeho desky Solo. Deska ziskala nominaci na Andela 2016 v kategorii Alternativni hudba.JardaSvobodyByZbynekRiedl.jpg

V 16:00 nastoupí Zvěřinec - dětský projekt vokální skupiny Yellow Sisters. Určitě znáte jejich klip Máme doma strašná zvířata a jestli ne, podívejte se: https://www.youtube.com/watch?v=F-ZVMKCBcZg
Tahle hudba nenechá nikoho chladným!

Den zakončíme s Andělem za folk ověnčenou Epydemyí, která se jistě vytasí s nějakými novými songy.

Akce se koná v prostorách a na podporu Přírodovědného muzea Semenec v Týně nad Vltavou od 10 hodin. Během akce budete mít možnost si část muzea adoptovat a takové štěstí nemá každý! Více se dozvíte ve stánku ADOPTUJ SI STROM.Příměstské tábory v přírodovědném muzeu Semenec

Přihlaste své děti na příměstský tábor v Přírodovědném muzeu Semenec!

Víte, co je na našich táborech nejlepší? Veškerý čas trávíme venku (no pravda, před deštěm se schováme) a každý tábor zakončíme táborovým ohněm, na který pozveme i rodiče.
Tábory:
2. – 6. 7. Sportujeme zvesela
Vhodný pro děti od 6ti let
Podobně jako loni budeme skákat všemi směry, házet různými míči (do některých můžeme i kopat) a pohazovat tělem jak bude třeba. Chybět nebude ani celodenní výprava.

9. – 13. 7. Jak si hrály naše babičky
Vhodný pro děti od 6ti let
Co ty naše babičky jenom mohly celý den dělat, když neměly počítač ani mobil?
To zjistíte během jediného týdne, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Chybět nebude ani celodenní výlet.

30.7. -3. 8. Na provázku
Vhodný pro děti od 9ti let.
Že zahrát loutkové divadlo není žádný problém? Tak se přesvědčíme!
Po celý týden budeme intenzivně pracovat na výrobě loutek, kulis a divadelního představení. Vydáme se i na celodenní výlet a zahrajeme spousty zajímavých her.
To budou rodiče koukat, až je v pátek pozveme na představení!

objednávkový formulář  

příměstské tábory 2018.jpg

 O přírodě hravě - nové interaktivní prvky v Přírodovědném muzeu

Do areálu Přírodovědného muzea Semenec po letošku přibyly nové edukativní prvky. Jejich smyslem je hravé poznávání přírody pro všechny návštěvníky.

Vzniklo celkem 5 prvků, některé jsou již v muzeu instalovány, jiné budete moci používat až od další sezóny: Vzorník dřev, lesní domovy, vzorník odpadů, sítování štěrku a pult na modelování říčního toku.

O odpadech Sítování štěrku Lesní domovy

vzorník dřev

Dřevěné edukativní objekty vznikají jako součást projektu O přírodě hravě, který je podpořen dotací Jihočeského kraje v rámci programu Rozvoj venkova a krajiny, podpora EVVO a Lesy České republiky, s.p.

partneri.jpg Jihočeský kraj

 Fotosyntézou to začíná

Datum konání: 8. 11. 2017

Beseda Fotosyntézou to začíná Vám chce populární formou plakát_8_11.jpgpřiblížit okolnosti, které vedou k současnému stavu naší krajiny a problémům s počasím, vodou a suchem. Součástí besedy bude promítání filmu Geoderma a krátká hra na hospodáře s vodou. Beseda je vhodná pro všechny, kteří hospodaří na poli či na zahrádce, vychovávají děti, či se jen chtějí dozvědět více o tom, jak vše v přírodě spolu souvisí a tvoří dokonalý celek.

8. 11. 2017, Městské muzeum v Týně nad Vltavou, nám. Míru 1, 18:00 hodin

Beseda se koná v rámci Jihočeských dnů s Krascem a je součástí projektu Voda a sucho - hledání rovnováhy, který finančně podpořilo MŽP, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.Výstava Semenec očima návštěvníků

Datum konání: 3. 10. 2017 - 20. 10. 2017

V přísálí Sokolovny v Týně nOčima návštěvníků.jpgad Vltavou můžete v první polovině října shlédnout pestrou výstavu Semenec očima návštěvníků. Výstava kromě představení organizace na 8 plakátech ukazuje především překrásnou tvorbu dětských návštěvníků muzea. Výstava potěší oko i ducha a je přístupná vždy v otevírací době Sokolovny.VENKOKLUB

Přijímáme děti ve věku od 8 do 12 let do Venkoklubu. venkoklub.jpg

Budeme se scházet každé pondělí od 15 do 17 hodin, první schůzka proběhne 25. 9. od 15:00

Naším cílem bude trávit čas venku, v přírodě, obyčejnými dětskými činnostmi jako je hraní her, pozorování zvířat, hmyzu, ptáků, stavění z přírodnin, tvoření všeho druhu, vázání uzlů, poznávání rostlin, stopování. Často budeme špinaví, protože dětská hra je úkol, při kterém nelze zůstat bez poskvrny.

Srdečně vás zveme a těšíme se na vaše přihlášky.

 Za mravenci na lesní stezku Semenec

Datum konání: 23. 9. 2017

Připojte se k objevitelské výpravě za mravenci a jejich kamarády z říše hmyzu.mravenci.jpg
Sraz 23.9. v 10:00 u rozhledny Semenec. Odtud se vydáme na procházku lesem, napojíme se na Lesní stezku Semenec a okruhem dojdeme do Přírodovědného muzea Semenec, kde vycházku zakončíme ohýnkem. Po cestě si zahrajeme (nejen) na mravence, seznámíme se s jejich způsobem života a budeme zkoumat přírodu, jak jen to půjde.

S sebou: vhodný oděv do přírody podle počasí, svačinu a pití, pláštěnku, něco na opékání.
Vstupné dobrovolné, vhodné pro rodiny s dětmi.

Vycházku podpořil Jihočeský kraj v rámci sítě Krasec, z. s.Voda nás spojuje

Datum konání: 13. 10. 2017

Krajský úřad Jihočeského kraje České Budějovice, odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví a Semenec, o.p.s. Týn nad Vltavou

 Vás zvou na seminář

pro pracovníky státní správy, zemědělce, vlastníky půdy, pro učitele základních a středních škol, učitele zemědělských škol, lektory ekocenter i pro širokou veřejnost.

„Voda nás spojuje“

 KRAJINA - VODA - VZDUCH - PŮDA - ROSTLINY - POČASÍ – LIDÉ – V SOUVISLOSTECH

Cílem semináře je uvědomit si souvislosti procesů v krajině a ekosystémech a vztahy mezi počasím, stavem krajiny a hospodařením s půdou, příčiny současných problémů se vzrůstajícím suchem a nedostatkem vody.

 

Seminář není akreditovaný MŠMT, ale účastníci obdrží osvědčení o jeho absolvování.

Účastnický poplatek 150 Kč bude vybírán v hotovosti na místě (bude využit pro zajištění občerstvení).

Koná se v pátek 13. října 2017 od 9.00 do 16.00 hodin
v MDK Sokolovna, Tyršova 424, Týn nad Vltavou, praktická část v Přírodovědném muzeu Semenec, Týn n. Vlt. (www.muzeumsemenec.cz) a na Vodním biotopu Hlinky, Týn n. Vlt.

 

Počet účastníků na akci je omezen, proto doporučujeme přihlásit se včas.

Uzávěrka příjmu přihlášek je v pátek 6. října 2017.

Přihlásit se můžete odesláním přiložené návratky na e-mail: jozkova@kraj-jihocesky.cz

Přihláška se stává závaznou po potvrzení Ing. L. Jozkovou (tel. 386 720 803).

 Organizační zajištění semináře: Mgr. Barbora Šímová, Semenec, o.p.s., tel: 604 626 894, e-mail: semenec.ops@gmail.com

Podrobný program a přihláška v příloze:

program_Voda_nás_spojuje

pozvánka_Voda_nás_spojuje